Aktualności

Dobre poduszki do spania 70×80 – jakie wypełnienie wybrać, aby spało się komfortowo?

Dobre poduszki do spania 70-x80 jakie wypełnienie

Każdy chce się dobrze wyspać. Aby tak się stało, nie tylko musisz położyć się do łóżka o odpowiedniej godzinie, aby złapać te 7-8 godzin snu. Powinieneś także wyposażyć swoje miejsce do spania w odpowiednią kołdrę, pościel i poduszkę. Dzisiaj porozmawiamy trochę o poduszkach, które sprawiają, że możesz wygodnie i miękko położyć głowę. 

Jakie dobre poduszki do spania 70×80 wybrać? Jakie wypełnienie będzie najlepsze? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! 

Naturalne wypełnienie do poduszek – pierz lub puch 

Najbardziej znane na rynku dalej są poduszki 70×80 z naturalnym wypełnieniem. Mimo upływającego czasu nadal są niezwykle popularne. Są miękkie i przyjemne w dotyku. Możesz to bardzo dobrze odczuć podczas codziennego wieczornego odpoczynku. Twoja głowa aż zatapia się w poduszce, co zapewnia komfortowy sen. 

Poduszki z pierza/puchu doskonale sprawdzą się o każdej porze roku. Wszystko dzięki temu, że mają właściwości termoregulacyjne. Co to znaczy? Odprowadzają wilgoć na zewnątrz, dlatego nawet w gorące dni nie będziesz czuł się spocony po przebudzeniu. Dobre poduszki do spania 70×80 z pierza/puchu mają jednak swoje wady. Nie nadają się dla alergików, ponieważ ich wypełnienie może uczulać. Dodatkowo ich wysoka cena często zniechęca kupujących i stawiają na inne, tańsze alternatywy. 

Syntetyczne wypełnienie do poduszki 70×80 

Jest to doskonała poduszka dla osób, które mają problem z alergiami. Poduszka wypełniona jest materiałami syntetycznymi np. włóknem poliestrowym lub silikonowym. Można ją prać w pralce, co ułatwia utrzymanie poduszki w czystości. Co więcej, wnętrze nie zlepia się i nawet jeśli upierzesz ją w wyższej temperaturze, po wyjęciu będzie wyglądała, jak nowa. Syntetyczne wypełnienie sprawia, że powierzchnia do spania jest miękka i sprężysta. 

Niestety nie jest to dobra poduszka do spania na cały rok. Podczas naprawdę ciepłych dni, wypełnienie może się nagrzewać. Nie odprowadza dobrze wilgoci i może przyczynić się do pocenia. 

Dobre poduszki do spania 70×80 z wypełnieniem z bambusa 

Chcesz postawić na nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu? W takim razie wybierz poduszki 70×80 z włókien bambusa. Są nie tylko miękkie i zapewniają wysoki komfort snu, ale także są doskonałe dla alergików. Nie uczulają i nie wywołują reakcji alergicznych. Wszystko dzięki temu, że poduszki z takim wypełnieniem są antyalergiczne i antybakteryjne. 

Jakie są jeszcze zalety włókien bambusowych? Nie odkształcają się podczas spania oraz prania, a także nie chłoną żadnych nieprzyjemnych zapachów. Co więcej, mają właściwości higroskopijne i świetnie odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Dlatego też sprawdzą się o każdej porze roku – w zimne, jak i w gorące wieczory. 

Wypełnienie piankowe w poduszkach 

Dobre poduszki do spania 70×80, można kupić również z wypełnieniem, ze specjalnej pianki. Tego typu poduszki najlepiej sprawdzą się dla osób, które chcą komfortowo spać, a przy okazji wspomóc swój powrót do zdrowia – problemy z kręgosłupem, karkiem. 

Ergonomiczny kształt sprawia, że Twoja głowa będzie zawsze leżeć w odpowiedniej pozycji. Optymalne podparcie zapewnia rozluźnienie mięśni podczas snu. W końcu poczujesz prawdziwą ulgę. Odpręż się po całym dniu i daj odpocząć swojemu kręgosłupowi, który narażony jest na wiele nieprzyjemnych czynników podczas codziennych zadań. 

Mam nadzieje, że teraz już wiesz, jakie dobre poduszki do spania 70×80 możesz dostać na rynku. Znajdziesz także wiele innych wypełnień, które mogą także sprawdzić się w Twojej sypialni np. granulat, gryka czy bawełna. To jednak od Ciebie zależy, która z opcji będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie. Dokonaj dobrego wyboru.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like