Aktualności

Wyposażenie pokoju dziecięcego

Wyposażenie do pokoju dziecięcego

Niedawno zostałeś rodzicem? A może chcesz zmienić wygląd pokoju swojego dziecka? Jeśli tak, to powinieneś pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu pomieszczenia przeznaczonego dla malucha. 

Dla dziecka najważniejsze w pokoju są zabawki, jednak Ty, jako rodzic powinieneś zatroszczyć się, aby Twoja pociecha miała wszystko, czego potrzebuje. Pamiętać należy, że najważniejszy jest komfort i bezpieczeństwo. 
Co powinno się znaleźć w wyposażeniu pokoju dziecięcego? Jakie podstawowe elementy są istotne, aby maluchowi niczego nie brakowało? Tego dowiesz się w tym artykule! Oto kilka ważnych przedmiotów, które muszą znaleźć się w przestrzeni dla dziecka.

1. Odpowiednie łóżeczko

Istotnym elementem w pokoju każdego dziecka jest łóżeczko. Powinno być dostosowane do wieku Twojej pociechy. Dlatego przed zakupem należy zmierzyć malucha i dobrać taki mebel, który zapewni mu komfortowe spanie. 

Dla dzieci do 2 lat można wybrać łóżko o wymiarach 120x60cm lub 140x70cm. Jeśli Twoja pociecha jest już starsza, to należy wybrać 160x70cm. Wszystko oczywiście zależy od tego jak wysoki jest maluch. 

Trzeba też pamiętać, aby łóżeczko miało wygodny materac, aby osoba, która na nim leży mogła komfortowo przespać całą noc. 

2. Miła i lekka kołdra

Jeśli zakupiłeś łóżeczko, to kolejnym krokiem powinna być kołdra. Dla małych dzieci bardzo często wybiera się produkty antyalergiczne. Oznacza to, że nie gromadzi w sobie pyłków, roztoczy czy kurzu.

Można także wybrać kołdrę z mikrofibry. Taki materiał zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza, a co ważne odprowadza wilgoć

Ciekawą propozycją jest także kołdra bambusowa, która ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Zapobiega rozwój drobnoustrojów. Dlatego też jest bardzo dobrym wyborem dla dzieci.

3. Bezpieczna pościel z bajkowym motywem 

Aby maluchowi wygodnie się spało należy jeszcze wybrać odpowiednią pościel. Jeśli wybierasz ją do pokoju dziecka, to zadbaj o to, aby miała ciekawy i kolorowy wzór. Najlepiej wybrać motyw z ulubioną bajką lub postacią Twojego dziecka. To sprawi, że chętniej będzie kładło się spać do swojego łóżeczka. 

Trzeba pamiętać, aby pościel była miękka i lekka. Co więcej, najlepiej, żeby była wykonana z bawełny. Dlaczego? Ponieważ zapewnia ona doskonałą cyrkulację powietrza, a także odprowadza wilgoć na zewnątrz. 

Na pewno cenisz bezpieczeństwo malucha, dlatego sprawdź, czy produkt na odpowiednie certyfikaty i atesty.

4. Duża szafa

Jeśli pokój dziecka jest większy, warto wyposażyć go w szafę. Dlaczego? Umieścisz w niej nie tylko ubrania, ale także schowasz zabawki. 

Dzięki temu w pomieszczeniu nie będzie panował bałagan. Jest to ważne dla wielu rodziców. Rzeczy, którymi nie bawi się w danej chwili maluch, można schować, aby nie leżały na widoku.

5. Lampka nocna

Ważnym elementem wyposażenia pokoju dziecinnego jest lampka nocna. Niektóre maluchy boją się ciemności, dlatego taka dekoracja na pewno sprawi, że nocne strachy nie będą im dokuczać. 

Dobrym pomysłem jest wybór lampy o ciekawym wzorze np. misia, myszki lub królika. Najlepszym miejscem na umieszczenie takiego dodatku jest stolik blisko łóżka dziecka. 

Taka lampka idealnie sprawdzi się także podczas wieczornego wspólnego czytania bajek na dobranoc. 

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko miało zapewniony komfort, musisz wybrać odpowiednie łóżeczko. Potem należy dopasować kołdrę, poduszki oraz pościel. Są to ważne elementy, ponieważ dzięki nim dziecko może spać bezpiecznie i wygodnie. Co więcej, ważne są także meble. Nie zapomnij o ciekawych dodatkach, dzięki którym dziecięcy pokój będzie przytulny. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like